Horská cyklistika na eBike

Autor: Michal Detko | 7.8.2016 o 14:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  40x

Som sviatočný cyklista. Najviac kilometrov som nabehal s detskou sedačkou a aj to dore dole do lesoparku. Až kým ma sused nevytiahol na Šútovské sedlo...

S deťmi sa chodíme raz za čas bicyklovať. Lesopark nie je ďaleko a sú tam preliezky, šmýkaly a ostatné zaujímavosti pre deti.

V pondelok podvečer sa ma Libor spýtal že či by som si nešiel s nimi na Šútovské sedlo. Požičia mi eBike a že to dám. :) Predstava že sa povozím na "babete" ma celkom zaujala a šup ho do boratovského kostýmu a na bicykel.

Dostal som krátku inštruktáž ako používať základné módy (eko, normal, high) a bol som pripravený. Najprv bola cesta super. Dole z kopca, rovinka a veľmi mierne stúpanie na Kaniansku priehradu. Tu som si už zapol výpomoc a hneď na HIGH stupeň. Na priehradu som vyšiel s úsmevom na perách a medzi prvými...

Potom to prišlo. Prešli sme cestu a zamierili do lesa. Lesná cesta bola zničená ťažkými lesníckymi autami a musel som kľučkovať medzi výmoľmi. Priebežne som začal používať EKO mód a sledoval ako mi klesajú percentá. Začínal som na 65% a rozhodol som sa že baterku budem šetriť a namáhať budem svoje nevyužívané svaly. Cesta do kopca bola dlhá a baterka klesla na 56%.

Šútovské lúky boli najvyšším bodom našej cyklotrasy, takže dole to bolo pohodička. Zastavili sme sa ešte na vyhliadke pod kempingom - krásny výhľad na celú prievidzskú dolinu.

Myslel som si, že na druhý deň sa kvôli svalovici ani nepohnem. Príjemné bolo moje prekvapenie, lebo okrem nezvyknutej zadnice ma nič nebolelo. Keby nejdem na "ibiku" tak skončím už na priehrade a prídem o pekný výlet.

Na záver musím povedať že eBike nie je žiadna babeta a kto sa chce bicyklovať - musí aj zaberať. Niekto zaberá viac - niekto menej. Únava, pot a pekná príroda boli súčasťou tejto horskej turistiky.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?